Kto tutaj pisze?

Jestem Rafał Żak.

Zawodowo trener, mówca, coach i autor tekstów. Więcej informacji o mnie można znaleźć na stronie rafalzak.com. Specjalizuję się w realizacji projektów rozwojowych z zakresu kompetencji menedżerskich oraz kompetencji trenerskich. Wspieram również organizacje we wdrażaniu narzędzi HRowych.

Od kilku lat interesuje się obrazem biznesu w kulturze masowej. Rozpocząłem od tego, w jaki sposób portretowane są siły personalne (z racji bliskości z moim życiem zawodowym), teraz tę refleksję rozszerzam na pozostałe obszary biznesu.

Zbieram materiały, oglądam filmy, wyszukując ważne z punktu widzenia tematu treści, przeglądam źródła tradycyjne i internetowe. Kompletuję zbiory obrazków satyrycznych, reklam oraz skeczy kabaretowych związanych z obrazem biznesu.

Dla mnie jest to zajęcie, które jest alternatywą względem codziennej pracy, alternatywą o tyle wygodną, że jednak mocno powiązaną z moją zawodową aktywnością. Współpracuję z biznesem każdego dnia, tym ciekawsze jest dla mnie konfrontowanie własnych obserwacji z tym, co znaleźć można w wytworach kultury masowej.

Efektem tej pasji jest książka „153 sceny filmowe z życia korporacji”, która ukazała się w marcu 2016 roku nakładem wydawnictwa MT Biznes.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s